); ga('send', 'pageview');

Kurumsal video nedir?

Kurumsal video nasıl hazırlanmalı?

Kurumsal video, bir işletme, şirket, firma veya kuruluş tarafından oluşturulmuş, her türlü reklam dışı video içeriğine denir. Günümüzde, kurumsal video içeriğinin büyük çoğunluğu çevrimiçi olarak barındırılmakta, şirketin web sitesinde yada sosyal medya hesaplarında yayınlanmakta, yine sosyal medya  veya e-posta pazarlaması yoluyla dağıtılmaktadır.

Kurumsal video içeriği, şirketin ana satış demografisine veya şirket içi çalışanlarına yöneliktir. Kurumsal video üretimi genellikle bir pazarlama direktörü veya kurumsal iletişim yöneticisinin sorumluluğundadır. Kurumsal video örnekleri; kuruma genel bakış videoları, personel eğitimi ve güvenlik videoları, tanıtım / marka filmleri, yatırımcı ilişkileri ve hissedar videoları, pazar güncellemeleri, ürün videoları, yönetici teklif videoları ve müşteri referans videolarını içerir.

Video, bir şirketin iletişim stratejisinin ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden, şirketler genellikle verecekleri mesaja erişim ve etkinlik kazandırmak için basın açıklamaları, haber bültenleri ve diğer iletişim biçimleriyle şirket videolarını yayınlarlar.

Kurumsal video prodüksiyon şirketleri, videosu çekilecek şirketin kurumsal pazarlama materyallerini, iletişim direktörlerinin rehberliğini ve kurumsal dillini kullanırlar. Bir kurumsal video üretiminin zaman ve ölçeği, karmaşıklığa ve mesajlaşmaya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bazı kurumsal video çeken ajanslar, yalnızca asgari personel ve temel ekipmanı kullanabilir iken bazı kurumsal video çeken ajanslarda durum farklıdır. Ana odakları B2B kurumsal video içeriği oluşturmaya odaklanan ve bu konuda uzmanlaşmış kurumsal video ajansları daha yüksek kaliteli içerikler ve çekimler yapabilirler.

Video içeriği, Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarından arama motoru optimizasyonu için önemli bir sıralama faktörü haline geldi ve sonuç olarak daha fazla şirket, web siteleri için kurumsal video içeriği oluşturmayı seçiyor.

Kurumsal Video Türleri

One Reply to “Kurumsal video nedir?”

Comments are closed.

1
Merhaba
Sorularınız ve teklif için burdayız.
Powered by